Zapraszamy na Złoto Srebro Czas 2014

Zapraszamy na Złoto Srebro Czas 2014

15. edycja targów Złoto Srebro Czas będzie stała pod znakiem trendów w jubilerskiej modzie i promocji wystawców. Tradycyjnie będą trwać trzy dni, jednak – w przeciwieństwie do lat ubiegłych – rozpoczną się we czwartek.

Niezależnie od sytuacji ekonomicznej największym zaufaniem cieszą się sprawdzone rozwiązania biznesowe. W polskiej branży jubilersko-zegarmistrzowskiej z całą pewnością są to targi Złoto Srebro Czas, które cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem wystawców.

Jednym z czynników wspierających rozwój imprezy jest program promocji branży jubilerskiej i bursztynniczej realizowany na zlecenie Ministerstwa Gospodarki przez konsorcjum „Bursztyn. Skarb Polski”. Targi Złoto Srebro Czas są na liście imprez rekomendowanych, co wpływa na wzrost liczby wystawców oraz zróżnicowanie oferty, a organizowane w ramach programu pokazy biżuteryjnej mody podnoszą atrakcyjność programu ramowego. W ramach realizacji tego programu w ubiegłym roku targi odwiedziła misja zagranicznych kupców, w tym roku organizatorzy spodziewają się grupy dziennikarzy z Niemiec, Włoch, USA i Chin.

Rynek potrzebuje przede wszystkim bogatej oferty dopasowanej do aktualnych trendów mody – i taka właśnie jest prezentowana na Targach w Warszawie. Również w tym roku będą się wyraźnie zaznaczać trzy kierunki: klasyka, design i moda. Najprężniej rozwija się ten ostatni, bowiem zgodność z tendencjami w modzie to klucz do handlowego powodzenia także w branży jubilerskiej. W nurcie klasycznym dominuje złoto z diamentami i kamieniami jubilerskimi oraz srebro z kamieniami naturalnymi i syntetycznymi. Natomiast twórcy biżuterii designerskiej i artystycznej sami wyznaczają trendy – stąd niesłabnące zainteresowanie ich propozycjami. Polski design jest wysoko ceniony na świecie – za świeżość pomysłów, kreatywność i otwartość na eksperymenty z materiałami i fakturami, a Galeria Projektantów to cel przyjazdu właścicieli galerii współczesnej sztuki złotniczej z wielu krajów europejskich. Istotną rolę w tej dziedzinie odgrywają również ogłaszane na targach wyniki konkursów sztuki złotniczej, które nierzadko dostarczają cennych inspiracji i wytyczają nowe kierunki rozwoju wzornictwa.

Atrakcyjna i reprezentatywna dla rynku oferta wystawców, bogaty program ramowy, goście specjalni i wydarzenia towarzyszące – to wszystko powoduje, że targi Złoto Srebro Czas postrzegane są jako sprawdzona forma komunikacji biznesowej dla branży jubilersko-zegarkowej. Nawet w trudnych ekonomicznie czasach impreza nie odczuła widocznego spadku liczby wystawców ani odwiedzających, co świadczy o jej stabilnej pozycji. W 2014 r., podobnie jak w poprzednim, organizatorzy spodziewają się około 300 wystawców i ok. 6 tys. zwiedzających.

źródło wiadomości:  http://www.zlotosrebroczas.com