AMBERIF 2019 26. Międzynarodowe Targi Bursztynu, Biżuterii I Kamieni Jubilerskich

AMBERIF 2019 26. Międzynarodowe Targi Bursztynu, Biżuterii I Kamieni Jubilerskich

Jak co roku, przez 4 marcowe dni bursztynowy świat będzie się kręcił  wokół Targów Amberif w Gdańsku. Ostatnia edycja była  pod każdym względem wyjątkowa, ponieważ targi świętowały swoje 25-lecie – wspólnie z 470 wystawcami z 15 krajów i 6 tysiącami kupców z 54 krajów – przybyłych najliczniej z Rosji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Danii i Estonii.

AMBERIF to najważniejsza na świecie wystawa bursztynu i największa impreza jubilerska w Europie Środkowo-Wschodniej.  Tu biznes spotyka się ze sztuką i nauką, tu rodzą się twórcze pomysły i idee, tu prezentowane są najnowsze trendy i technologie w jubilerskim designie.

Swoją ofertę przedstawią zarówno małe pracownie, jak i duże firmy jubilerskie: producenci złotej i srebrnej biżuterii z bursztynem, z kamieniami kolorowymi, perłami i diamentami, importerzy zegarków, złotej i srebrnej biżuterii, producenci i importerzy maszyn, narzędzi oraz technologii złotniczych.

W Galerii Projektantów organizowanej pod auspicjami Stowarzyszenia Twórców Form Złotniczych autorskie kolekcje zaprezentują eksperymentujący z materiałem i zaskakujący odważnymi skojarzeniami artyści. Tradycyjnie swoją premierę podczas targów będzie miała kolejna edycja publikacji autorstwa prof. Sławomira Fijałkowskiego – Trend BOOK 2019, systematyzująca nowatorskie trendy i motywy w biżuterii i wzornictwie.