Poniedziałek, 26 Sierpień 2019r.

Targi branżowe

19. Międzynarodowe

Targi AMBERMART otwierają jesienny sezon ...

Więcej...

Targi JUBINALE

Serdecznie zapraszamy do udziału w 11. edycji ...

Więcej...

25. Międzynarodowe

21 marca w gdańskim Centrum ...

Więcej...

AMBERIF 2015 - 22.

22. Międzynarodowe Targi Bursztynu, Biżuterii i ...

Więcej...

Zapraszamy na Złoto

15. edycja targów Złoto Srebro Czas będzie stała pod ...

Więcej...

15. Międzynarodowe

Targi AMBERMART otwierają jesienny sezon ...

Więcej...

Amberif 2014 - i

Amberif po raz 21. Ponad 450 wystawców z 12 krajów i ...

Więcej...

Amberif 2014 -

Zapraszamy na 21 Międzynarodowe Targi Bursztynu, ...

Więcej...

12 Międzynarodowe Targi Bursztynu Ambermart zapraszają w dniach 8-10 września do Gdańska na imprezę, która ma ambicje, by stać się także przedsięwzięciem kulturalnym. Taki charakter ma niewątpliwie „Mariacka pod Gwiazdami” – spotkanie bursztynu i sztuki w naturalnej scenografii najpiękniejszej ulicy starego Gdańska.
Targi Ambermart to wyjątkowa okazja do poznania najnowszych trendów w biżuterii bursztynowej.

Ambermart 2011Ponad 130 wystawców z 6 krajów (Litwy, Niemiec, Rosji, Turcji i Ukrainy) i 3.000 metrów powierzchni wystawienniczej oraz spodziewanych ponad 2.500 odwiedzających (fachowcy i publiczność) – te dane najlepiej obrazują najbliższą edycję targów Ambermart. Trzeba jeszcze dodać, że impreza jest otwarta dla publiczności i to w dużej mierze właśnie z myślą o niej organizatorzy tworzą program ramowy. A w nim takie pozycje jak: wystawa zdjęć Michała i Marka Mazurów „Świat przez Bursztynową Soczewkę” oraz miniaturowych aparatów fotograficznych, kolaże Benedicte Mezeix „Barszcz, Bursztyn i Bardotka – Spojrzenie Francuzeczki” zgłoszone na konkurs „Szkoła na Bursztynowym Szlaku” oraz uroczystość wręczenia nagród w tymże konkursie. Atrakcją samą w sobie jest podziwianie najnowszych kolekcji biżuteryjnych na sezon jesienno-zimowy, a nawet zakupy (na wybranych stoiskach). Walory edukacyjne zapewni wystawa wzorców żywic kopalnych i ich imitacji z kolekcji Gabrieli Gierłowskiej (jedyna w kraju) oraz wystawa inkluzji roślinnych i zwierzęcych w bursztynie prezentowana przez Muzeum Inkluzji w Bursztynie UG.

Ale to jeszcze nie koniec atrakcji. Galeria Sztuki Glaza Expo Design zaprasza na wernisaż wystawy Danki Czapnik „Moje malarstwo i biżuteria”, a Muzeum Bursztynu na finisaż wystawy „Szeptem” biżuterii firmy Art7 (wstęp za zaproszeniami). Prawdziwa gratka czeka na uczestników targów i miłośników bursztynu, sztuki, muzyki, teatru, malarstwa na ulicy Mariackiej w Gdańsku już w sobotę 10 września (bez zaproszeń). „Impreza pod hasłem ‘Mariacka pod Gwiazdami’ to czas spotkania bursztynu i sztuki w naturalnej scenografii najpiękniejszej ulicy starego Gdańska, gdzie tradycyjnie ulokowały się pracownie i galerie bursztynnicze” – mówi Ewa Rachoń, komisarz targów Ambermart i wraz z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Bursztynników współorganizator wydarzenia. Święto ulicy Mariackiej jest organizowane po raz drugi przy współudziale instytucji kulturalnych i artystycznych związanych z tą wyjątkową ulicą. „Wspaniale włączają się również galerie, kawiarnie i mieszkańcy którzy zapraszają na swoje przedproża i proponują przeróżne atrakcje” – dodaje pani komisarz.

Tego wieczoru niemal na każdym przedprożu odbywać się będą koncerty, wernisaże, warsztaty.
Dla miłośników muzyki klasycznej rozbrzmiewać będzie Bach i Chopin, a dla spragnionych jazzu zagra Mikołaj Trzaska Trio (Mikołaj Trzaska – saksofony,  Tomasz Sowiński – perkusja, Adam Żuchowski – kontrabas). Swoje podwoje otworzą pracownie bursztynnicze, a dla małych i dużych ciekawych świata przygotowano eksperymenty i zabawy naukowe z bursztynem. Obejrzeć będzie można biżuterię autorską, rzeźby z bursztynu, malarstwo, grafikę, fotografię, ceramikę i szkło. Można będzie zajrzeć do sieni domu Mariana Kołodzieja, obejrzeć etiudy filmowe i archiwalne zdjęcia Mariackiej. I zakochać się w Mariackiej!

 

Wiadomość prasowa, źródło informacji:  www.amber.com.pl

Źródło informacji: www.amber.com.pl

 

Dane kontaktowe

  • ul. Ogrodowa 31, 05-092 Łomianki, Polska
  • +48 22 751 76 19
  • 501 733 773
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Producent biżuterii

Bądź z nami

FacebookTwitterGoogle BookmarksNasza Klasa
Do góry strony